Porin päivän turnaus 2018


TURNAUKSEN AJANKOHTA 29.9.2018

PAIKKA Karhuhalli ja Porin urheilukeskuksen tekonurmi

OSALLISTUMISMAKSU 120€/ joukkue

SARJAT

Pojat 2011 EP ja VP 5vs5, peliaika 1x25min. (Karhuhalli)
Pojat 2010 EP ja VP 5vs5, peliaika 1x25min. (Karhuhalli)
Pojat 2009 VP 5vs5, peliaika 1x25min. (Karhuhalli)
Pojat 2009 EP 8vs8, peliaika 1x25min. (Karhuhalli)
Pojat 2008 EP ja VP 8vs8, 1x30min. (tekonurmi)

E- tytöt EP ja VP 8vs8, 1x30min. (tekonurmi)
F- tytöt (yksi sarja) 5vs5, 1x25min. (Karhuhalli)

AIKATAULU

aamupäivä
P2011 EP ja VP
P2009 VP
E- ja F-tytöt

iltapäivä
P2010 EP ja VP
P2009 EP
P2008 EP ja VP

TUOMARIT Turnauksen tuomareina toimivat koulutetut pelinohjaajat/tuomarit

Kaikille joukkueille 4 ottelua ja jokaiselle pelaajalle muistomitali turnauksesta

Turnauspaikalla kioski, josta saa laadukasta välipalaa, kahvia ja muuta purtavaa. Paikalla myös arpajaispöytä.

ILMOITTAUTUMISET oman ikäryhmän joukkueenjohtajalle sähköpostilla 14.9. mennessä:

POJAT 2011 musa11@musansalama.fi
POJAT 2010 musa10@musansalama.fi
POJAT 2009 antti.rantanen@musansalama.fi
POJAT 2008 musansalama2008@gmail.com
E- ja F-TYTÖT nina.ketamo@gmail.com

OTTELUOHJELMAT lähetetään heti niiden valmistuttua, mutta viimeistään 21.9 mennessä

YHTEYSHENKILÖ Teemu Pelttari, teemu.pelttari@musansalama.fi, 044 3774428

Ilmoittautuneet Joukkueet:

F-tytöt TÄYNNÄ!
Fc Eurajoki
PTU
Ilves T09
TuNL T09 Timantit
MuSa

E-tytöt TÄYNNÄ!
TuNL T07-08 Timantit
Fc Rauma
Fc Vapsi
MuSa

11-pojat EP TÄYNNÄ!
PTU
Pallo-Iirot keltainen
Ylöjärven Ilves Punainen
MuSa Madrid
MuSa Atletico

11-pojat VP TÄYNNÄ!
Pallo-Iirot sininen
MäKi
Ylöjärven Ilves Sininen
MuSa Liverpool
MuSa Arsenal

10-pojat EP TÄYNNÄ!
PTU
Ylöjärven Ilves
Noormarkun Koitto
MuSa Black
MuSa White

10-pojat VP TÄYNNÄ!
Ylöjärven Ilves punainen
Jalasjärven Jalas
Noormarkun Koitto
IK 10
MuSa

09-pojat EP TÄYNNÄ!
Pallo-Iirot
Laihian Luja
VPS valkoinen
ÅIFK
MuSa

09-pojat VP TÄYNNÄ!
Lauttakylän Luja
VPS musta
Fc Ulvila
ÅIFK
MuSa

08-pojat EP TÄYNNÄ!
NoPS
Fc Kiisto
Apassit
Karhu-Futis
MuSa

08-pojat VP TÄYNNÄ!
FC Ulvila
Karhu-Futis
PTU Red
ToVe
MuSa

Otteluohjelma & tulokset

Karhuhalli

Kenttä 1 | 11 EP / 10 EP

Klo 9.00 MuSa Atletico - PTU
Klo 9.30 Y-Ilves pun. - Pallo-Iirot kelt.
Klo 10.00 PTU - MuSa Madrid
Klo 10.30 MuSa Atletico - Y-Ilves pun.
Klo 11.00 Pallo-Iirot kelt. - MuSa Madrid
Klo 11.30 Y-Ilves pun. - PTU
Klo 12.00 Pallo-Iirot kelt. - MuSa Atletico
Klo 12.30 MuSa Madrid - Y-Ilves pun.
Klo 13.00 PTU - Pallo-Iirot kelt.
Klo 13.30 MuSa Madrid - MuSa Atletico
Klo 14.00 MuSa White - Koitto
Klo 14.30 PTU - Ylöjärven-Ilves
Klo 15.00 Koitto - MuSa Black
Klo 15.30 MuSa White - PTU
Klo 16.00 Yläjärven-Ilves - MuSa Black
Klo 16.30 PTU - Koitto
Klo 17.00 Ylöjärven-Ilves - MuSa White
Klo 17.30 MuSa Black - PTU
Klo 18.00 Koitto - Ylöjärven-Ilves
Klo 18.30 MuSa Black - MuSa White

Kenttä 2 | 11 VP / 10 VP

Klo 9.00 MuSa Liverpool - Pallo-Iirot sin.
Klo 9.30 MuSa Arsenal - MäKi
Klo 10.00 Pallo-Iirot sin. - Y-Ilves sin.
Klo 10.30 MuSa Liverpool - MuSa Arsenal
Klo 11.00 MäKi - Y-Ilves sin.
Klo 11.30 MuSa Arsenal - Pallo-Iirot sin.
Klo 12.00 MäKi - MuSa Liverpool
Klo 12.30 Y-Ilves sin. - MuSa Arsenal
Klo 13.00 Pallo-Iirot sin. - MäKi
Klo 13.30 Y-Ilves sin. - MuSa Liverpool
Klo 14.00 MuSa Red - Jalasjärven Jalas
Klo 14.30 Koitto - IK 10
Klo 15.00 Jalasjärven Jalas - Y-Ilves pun.
Klo 15.30 MuSa Red - Koitto
Klo 16.00 IK 10 - Y-Ilves pun.
Klo 16.30 Koitto - Jalasjärven Jalas
Klo 17.00 IK 10 - MuSa Red
Klo 17.30 Y-Ilves pun. - Koitto
Klo 18.00 Jalasjärven Jalas - IK 10
Klo 18.30 Y-Ilves pun. - MuSa Red

Kenttä 3 | 09 VP / 09 EP

Klo 9.00 MuSa - LLuja
Klo 9.30 VPS Musta - Fc Ulvila
Klo 10.00 LLuja - AIFK
Klo 10.30 MuSa - VPS Musta
Klo 11.00 Fc Ulvila - AIFK
Klo 11.30 VPS Musta - LLuja
Klo 12.00 Fc Ulvila - MuSa
Klo 12.30 AIFK - VPS Musta
Klo 13.00 LLuja - Fc Ulvila
Klo 13.30 AIFK - MuSa
Klo 14.00 MuSa - Pallo-Iirot
Klo 14.30 Laihian Luja VPS Valkoinen
Klo 15.00 Pallo-Iirot - AIFK
Klo 15.30 MuSa - Laihian Luja
Klo 16.00 VPS Valkoinen - AIFK
Klo 16.30 Laihian Luja - Pallo-Iirot
Klo 17.00 VPS Valkoinen - MuSa
Klo 17.30 AIFK - Laihian Luja
Klo 18.00 Pallo-Iirot - VPS Valkoinen
Klo 18.30 AIFK - MuSa

Kenttä 4 | F-tytöt

Klo 9.00 MuSa - Fc Eurajoki
Klo 9.30 Ilves T09 - PTU
Klo 10.00 Fc Eurajoki - TuNL T09
Klo 10.30 MuSa - Ilves T09
Klo 11.00 PTU - TuNL T09
Klo 11.30 Ilves T09 - Fc Eurajoki
Klo 12.00 PTU - MuSa
Klo 12.30 TuNL T09 - Ilves T09
Klo 13.00 Fc Eurajoki - PTU
Klo 13.30 TuNL T09 - MuSa

Tekonurmi

Kenttä 1 | 08 EP / ET

Klo 9.00 MuSa - Karhu-Futis
Klo 9.35 MuSa TuNL
Klo 10.10 NoPS - Apassit
Klo 10.45 TuNL - Fc Rauma
Klo 11.20 Karhu-Futis - Kiisto
Klo 11.55 MuSa - NoPS
Klo 12.30 Vapsi - TuNL
Klo 13.05 Apassit - Kiisto
Klo 13.40 NoPS - Karhu-Futis
Klo 14.15 A1 - A2
Klo 14.50 Apassit - MuSa
Klo 15.25 Kiisto - NoPS
Klo 15.55 Karhu-Futis - Apassit
Klo 16.30 Kiisto - MuSa

Kenttä 2 | 08 VP / ET

Klo 9.00 MuSa - Karhu-Futis
Klo 9.35 Fc Rauma - Vapsi
Klo 10.10 PTU Red - Fc Ulvila
Klo 10.45 Vapsi - MuSa
Klo 11.20 Karhu-Futis - ToVe
Klo 11.55 Fc Ulvila - MuSa
Klo 12.30 MuSa - Fc Rauma
Klo 13.05 PTU Red - ToVe
Klo 13.40 Karhu-Futis - Fc Ulvila
Klo 14.15 A3 - A4
Klo 14.50 MuSa - PTU Red
Klo 15.25 ToVe - Fc Ulvila
Klo 16.00 Karhu-Futis - PTU Red
Klo 16.35 MuSa - ToVe


   
Lisää uutisia
Musan Salama
«  Syyskuu   »
Kategoriat